Zadaj pytanie:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez KLIMA MASTER Tomasz Stróżniak, Osiedle Bolesława Śmiałego 1/45, 60-682 Poznań, NIP: 9721056805, w celu nawiązania kontaktu z firmą za pośrednictwem formularza kontaktowego. Niniejsza zgoda może być wycofana w każdym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej cofnięciem. Po wyrażeniu niniejszej zgody dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO. W celu realizacji świadczonej usługi dane mogą być udostępniane upoważnionym pracownikom firmy. Podanie wymaganych danych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwi świadczenie usługi. Dane będą przechowywane przez okres kontaktu z firmą. Przysługują mi prawa do dostępu do danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, żądania przeniesienia danych, a także do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Przekazane dane osobowe nie będą przetwarzane w formie profilowania. Szczegółowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych podane są w Polityce Prywatności.

Rekuperatory Poznań

Dostępne obecnie technologie pozwalają na wielokrotne obniżenie rachunków za ogrzewanie. Domy i biura można ogrzać energią pochodzenia naturalnego oraz tą emitowaną przez przebywających w nich ludzi. Umożliwiają to rekuperatory. Poznań jest miejscem, w którym można zapoznać się ich funkcjonowaniem.

W wielu tamtejszych domach, szkołach, bibliotekach, szpitalach i innych obiektach użyteczności publicznej zamontowano urządzenia, które odbierają ciepło z powietrza usuwanego z budynku i przekazują je – wraz z tym świeżym – z powrotem do wnętrza. W efekcie odzysk ciepła sięga 75 proc.! To przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania na energię konwencjonalną, czyli np. węgiel, olej opałowy czy gaz.

Latem rekuperatory mogą też chłodzić. Wykorzystują do tego powietrze gruntowe. Jak to możliwe? Kilka metrów pod ziemią powietrze utrzymuje stałą temperaturę przez cały rok, czyli latem jest chłodniejsze niż to na powierzchni, a zimą – cieplejsze.

Nic więc dziwnego, że rośnie zapotrzebowanie na rekuperatory. Poznań dzięki nim zmniejszył wydatki na ogrzewanie o kilkadziesiąt procent.

Współpracujemy z takimi firmami jak: