Zadaj pytanie:

Rekuperatory Poznań

Dostępne obecnie technologie pozwalają na wielokrotne obniżenie rachunków za ogrzewanie. Domy i biura można ogrzać energią pochodzenia naturalnego oraz tą emitowaną przez przebywających w nich ludzi. Umożliwiają to rekuperatory. Poznań jest miejscem, w którym można zapoznać się ich funkcjonowaniem.

W wielu tamtejszych domach, szkołach, bibliotekach, szpitalach i innych obiektach użyteczności publicznej zamontowano urządzenia, które odbierają ciepło z powietrza usuwanego z budynku i przekazują je – wraz z tym świeżym – z powrotem do wnętrza. W efekcie odzysk ciepła sięga 75 proc.! To przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania na energię konwencjonalną, czyli np. węgiel, olej opałowy czy gaz.

Latem rekuperatory mogą też chłodzić. Wykorzystują do tego powietrze gruntowe. Jak to możliwe? Kilka metrów pod ziemią powietrze utrzymuje stałą temperaturę przez cały rok, czyli latem jest chłodniejsze niż to na powierzchni, a zimą – cieplejsze.

Nic więc dziwnego, że rośnie zapotrzebowanie na rekuperatory. Poznań dzięki nim zmniejszył wydatki na ogrzewanie o kilkadziesiąt procent.

Współpracujemy z takimi firmami jak: