Zadaj pytanie:

Wentylacja pomieszczeń Poznań

Istnieją cztery rodzaje wentylacji. Najprostszym sposobem na wymianę powietrza jest doprowadzenie do przeciągu, czyli otwarcie otworów znajdujących się w różnych ścianach obiektu.

Na tym polega naturalna wentylacja pomieszczeń. Poznań uznał jednak, że jest niewystarczająca. W związku z tym zamówił też montaż wentylacji mechanicznej. Zapewnia ona cyrkulację powietrza bez względu na aktualne warunki atmosferyczne. Do tego jest szybka i możliwa do zaistnienia bez otwierania okien, drzwi czy innych otworów w konstrukcji budynku.

Urządzeniem, które wprawia w ruch powietrze i zapewnia jego wymianę, jest wentylator. Fachowo określa się go mianem sprężarki. Transportuje ona powietrze między różnymi układami, czyli np. między wnętrzem budynku i jego otoczeniem.

Wyróżnia się wiele rodzajów wentylatorów. Za kryterium podziału przyjmuje się m.in. sposób zabudowy, cechy konstrukcyjne, zastosowanie, wielkość wytwarzanego ciśnienia czy liczbę wirników.

Bez względu na wybór można mieć pewność, że w budynku będzie następowała efektywna wentylacja pomieszczeń. Poznań jest tego najlepszym przykładem.

Współpracujemy z takimi firmami jak: