Pompy ciepła

Pompy ciepła Poznań

Pompy ciepła Poznań to kompleksowa usługa, którą wykonujemy na terenie całego miasta. Polega na ich doborze wraz z montażem i serwisem. Oferujemy powietrzne pompy ciepła, które są ekologiczne i ekonomiczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, która obejmuje serwis i montaż pomp ciepła Poznań.

pompa
 

Zadzwoń  Napisz do nas

 

Pompy ciepła w Poznaniu od Klima Master

Montaż i sprzedaż pomp ciepła w Poznaniu oferowane przez naszą firmę zagwarantuje Państwu radość z odpowiedniej temperatury powietrza w każdym pomieszczeniu. Profesjonalny montaż pompy ciepła Poznań jest przeprowadzany w praktycznie każdych warunkach. Jego solidne wykonanie zapewnia swobodny przepływ powietrza z miejsc o niższej temperaturze tam, gdzie temperatura jest wyższa, gwarantując jej szybkie wyrównanie.

Powietrzne pompy ciepła Poznań mogą być wykorzystywane także w celu chłodzenia pomieszczeń, pełniąc tym samym niejako rolę chłodziarek lub zamrażarek. Możliwości ich zastosowania jest całkiem sporo, dzięki czemu każda zainteresowana osoba na pewno znajdzie coś dla siebie.

W ramach naszej usługi pompy ciepła montaż Poznań oferujemy kompleksowe i profesjonalne urządzenia od najlepszych producentów oraz ich szybką i sprawną instalację. To nasza specjalność, dlatego mogą Państwo liczyć na najwyższą jakość i duże doświadczenie podczas każdego zlecenia. W ramach tej usługi mają też Państwo zagwarantowany serwis pomp ciepła Poznań, ich naprawy oraz konserwację.

POMPA CIEPŁA

Czym jest pompa ciepła i jak dokładnie działa?

Powietrzna pompa ciepła to urządzenie, które ogrzewa budynek lub wodę użytkową, wykorzystując do tego energię z powietrza zewnętrznego. Jej działanie opiera się na zasadzie przetwarzania ciepła z zewnętrza do środka.

Kiedy pompa ciepła jest włączona, energia mechaniczna napędza zainstalowaną w urządzeniu sprężarkę, która spręża czynnik chłodniczy (najczęściej freon). W wyniku tego działania sprężony czynnik zostaje podgrzany, a następnie przepływa przez specjalny skraplacz, gdzie oddaje całe swoje ciepło do otoczenia, ogrzewając tym samym wodę lub powietrze. Wynikiem tego procesu jest powstanie cieczy o wysokiej temperaturze i ciśnieniu.

Na dalszym etapie wspomniana ciepła ciecz dostaje się do zaworu rozprężnego, który zmniejsza jej ciśnienie i w efekcie tego, znacznie obniża temperaturę. W tym miejscu czynnik chłodniczy zmienia swój stan na gazowy i trafia do parownika. Tam pobiera ciepło z otoczenia, by na koniec oddać je do instalacji grzewczej. Taki cykl jest w pełni powtarzalny i pozwala uzyskać dużą ilość energii cieplnej bez wykorzystywania do tego paliw kopalnych.

Korzyści płynące z instalacji pompy ciepła

Instalacja pompy ciepła ma wiele zalet, dlatego popularność tych urządzeń ciągle wzrasta. Oto jakie korzyści zapewnia powietrzna pompa ciepła:

 • oszczędność – pompy ciepła, mimo stosunkowo wysokiej ceny początkowej, to w dłuższej perspektywie bardzo ekonomiczny sposób ogrzewania domu. Charakteryzuje je przede wszystkim wysoka sprawność energetyczna, która znacznie obniża koszty eksploatacji. Korzystając z pompy ciepła, można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy w skali roku w porównaniu do ogrzewania tradycyjnymi systemami grzewczymi. Urządzenia te nie wymagają również zakupu i składowania paliw takich jak gaz czy węgiel, które szczególnie w okresie grzewczym generują wysokie dodatkowe koszty. Co więcej, pompy ciepła są w zasadzie bezawaryjne i nie wymagają częstych napraw i konserwacji, co również prowadzi do oszczędności. Bardzo często przy zakupie takiego urządzenia można też liczyć na różnego rodzaju dofinansowania, które znacząco obniżają koszty inwestycji i przyspieszają czas jej zwrotu,
 • ekologia – pompy ciepła są uważane za jeden z najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzewanie domu. Wykorzystują wyłącznie odnawialną energię z otoczenia (np. z wody gruntowej lub powietrza), a nie paliwa kopalniane, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych, takich jak kotły gazowe czy olejowe. Oznacza to, że przy produkcji ciepła pompa wytwarza o wiele mniej dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Zmniejsza się również emisja zanieczyszczeń i szkodliwych substancji do środowiska, w tym głównie tlenków azotu i dwutlenku siarki,
 • komfort użytkowania – pompy ciepła są praktycznie bezobsługowe, a ich użytkowanie nie przysparza żadnych problemów. Większość z nich została wyposażona w automatyczny system sterowania, dzięki któremu w łatwy sposób można nie tylko monitorować pracę urządzenia, ale także  dostosować ją do warunków zewnętrznych i zapotrzebowania na ciepło wewnątrz budynku. Konserwacja pomp ciepła również nie jest skomplikowana. Regularne czyszczenie filtra i przeprowadzanie okresowych kontroli stanu urządzenia to wszystko, o czym trzeba pamiętać. Co więcej, pompy ciepła cechuje długa żywotność, co oznacza, że nie trzeba martwić się ich wymianą przez długie lata. Dodatkową zaletą jest to, że ich praca nie opiera się na paliwach, w związku z czym nie ma potrzeby ich składowania i uzupełniania.

Rodzaje pomp ciepła od Klima Master

 

Nasze pompy ciepła można podzielić ze względu na sposób pobierania ciepła z otoczenia oraz ze względu na ofertę poszczególnych producentów. Jeżeli chodzi o pierwszy czynnik, oferujemy przede wszystkim powietrzne pompy ciepła, gwarantujące wymianę temperatur między powietrzem i wodą (pompy ciepła typu powietrze-woda) oraz poszczególnymi warstwami powietrza (urządzenia typu powietrze-powietrze).

W naszej ofercie znaleźć można wyłącznie najlepsze urządzenia od sprawdzonych producentów, w tym przede wszystkim pompy ciepła Daikin oraz Mitsubishi Poznań. W asortymencie posiadamy także produkty takie jak:

 • pompy ciepła LG,
 • pompy ciepła Fujitsu,
 • pompy ciepła Nibe,
 • pompy ciepła Alpha Innotec.

Tak bogata oferta pozwala na dobranie urządzenia odpowiedniego do potrzeb każdego klienta. Pozwoli mu to cieszyć się poczuciem komfortu cieplnego w praktycznie każdej sytuacji. Zapewniamy także serwis pomp ciepła.

Koszt montażu pompy ciepła

Cena pompy ciepła jest uzależniona przede wszystkim od jej rodzaju i parametrów. Najtańszą opcją są urządzenia typu powietrze-powietrze, nieco droższą, ale jednocześnie najpopularniejszą – pompy ciepła powietrze-woda. Najdroższy jest natomiast zakup gruntowych pomp ciepła.

Jeśli chodzi o pompy ciepła, cena z montażem zależy również od innych czynników takich jak: klasa energetyczna budynku, jego wielkość, czy wybrany sposób ogrzewania (grzejnikowe czy podłogowe). Koszt pompy ciepła zainstalowanej w domu szybko się jednak zwraca, bo dzięki ogrzewaniu, które daje urządzenie, nie ma już potrzeby korzystania z miejskiej sieci cieplnej. Ogrzewanie pompą ciepła Poznań potrafi zapewnić całkowitą niezależność cieplną użytkownikom. Warto również pamiętać, że w wielu przypadkach można uzyskać dofinansowanie zakupu takiego urządzenia.
 

Zadzwoń  Napisz do nas

 

Dofinansowanie z programu Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze to rządowy program, który ma na celu poprawę efektywności energetycznej i ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza w budynkach mieszkalnych. Program obejmuje wiele działań mających na celu termomodernizację, w tym dofinansowanie instalacji pomp ciepła. Skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z (które posiadają wyodrębnioną księgę wieczystą).

W ramach programu Czyste Powietrze właściciele budynków mogą otrzymać dofinansowanie na montaż m.in. pomp ciepła o wysokiej efektywności energetycznej. Wysokość dofinansowania zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj i wielkość pompy ciepła, koszt instalacji oraz zadeklarowane przez właściciela budynku oszczędności energii. Możliwa jest dotacja w wysokości:

 • dla podstawowego poziomu dofinansowania – 66 000 PLN,
 • dla podwyższonego poziomu dofinansowania – 99 000 PLN,
 • dla najwyższego poziomu dofinansowania – 135 000 PLN,
 • dotacja na audyt energetyczny – 1 200 PLN (dla wszystkich poziomów).

W celu uzyskania dofinansowania instalacji pompy ciepła w ramach programu Czyste Powietrze należy złożyć wniosek w wyznaczonym terminie i spełnić określone wymagania. Do wyboru jest elektroniczny wniosek dostępny na stronie gov.pl, wniosek papierowy, lub wniosek  składany w banku (Kredyt Czyste Powietrze). Do wniosku trzeba również dołączyć wszystkie niezbędne załączniki.

Montaż, serwis i sprzedaż pompy ciepła w Poznaniu

Klima Master dokłada starań, by sprostać wymaganiom jak największego grona klientów. Jako rzetelna firma z indywidualnym podejściem do wymagań odbiorców, mamy bogatą ofertę usług. Oprócz montażu, sprzedaży i serwisu pomp ciepła, zapewniamy także: montaż i sprzedaż wentylacji, rekuperacji oraz klimatyzacji w Poznaniu. O naszych usługach można dowiedzieć się więcej z zakładek:

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji, na przykład z zakresu cen naszych usług, zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

Obszar naszych działań:

Poznań Suchy Las Swarzędz Przeźmierowo Komorniki Luboń Mosina Rokietnica 

Dopiewo Dąbrówka Tarnowo Podgórne Lusówko Kiekrz Baranowo Przeźmierowo Złotniki

 

Współpracujemy z takimi firmami jak: