Zadaj pytanie:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez KLIMA MASTER Tomasz Stróżniak, Osiedle Bolesława Śmiałego 1/45, 60-682 Poznań, NIP: 9721056805, w celu nawiązania kontaktu z firmą za pośrednictwem formularza kontaktowego. Niniejsza zgoda może być wycofana w każdym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej cofnięciem. Po wyrażeniu niniejszej zgody dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO. W celu realizacji świadczonej usługi dane mogą być udostępniane upoważnionym pracownikom firmy. Podanie wymaganych danych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwi świadczenie usługi. Dane będą przechowywane przez okres kontaktu z firmą. Przysługują mi prawa do dostępu do danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, żądania przeniesienia danych, a także do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Przekazane dane osobowe nie będą przetwarzane w formie profilowania. Szczegółowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych podane są w Polityce Prywatności.

Grawitacyjna wentylacja pomieszczeń Poznań

Grawitacyjna wentylacja pomieszczeń Poznań

Podczas budowy domu, oprócz jego estetyki należy zadbać również o właściwe wykończenie. Na szczególną uwagę zasługuje zapewnienie bezpiecznych i naturalnych warunków wentylacji. Jej rolą jest zagwarantowanie ciągłej wymiany powietrza, dzięki czemu w pomieszczeniach nie będzie gromadził się dwutlenek węgla, który w nadmiarze powoduje m.in. bóle głowy czy zmęczenie.

Grawitacyjna wentylacja pomieszczeń Poznań – jak działa?

Wentylacja grawitacyjna (naturalna) działa na zasadzie konwekcji, czyli ruchu powietrza spowodowanego różnicą jego ciśnienia oraz gęstości. Jest bezgłośna, niedroga w wykonaniu i nie wymaga zasilania energią elektryczną, dzięki czemu zyskuje przewagę nad wentylacją mechaniczną. Jest ona stosowana w domach oraz wszystkich budynkach użyteczności publicznej.

Wentylacja pomieszczeń Poznań – historia wentylacji

Dawniej w budynkach montowano instalację wentylacyjną nieregulowaną. Powietrze wnikało do pomieszczeń za pomocą nieszczelności w oknach i drzwiach, a wydostawało się przez kratki wentylacyjne. Jednak rozwiązanie to sprawdzało się w przypadku drewnianych okien, które w latach 90. zaczęto wymieniać na plastikowe. Niestety w takich warunkach wymiana powietrza jest niemożliwa i wpływa na zwiększenie wilgotności w budynku, przez co może powstać zagrzybienie. Dlatego coraz częściej zaczęto stosować grawitacyjną wentylacje pomieszczeń a Poznań to doskonały przykład gdzie budownictwo idzie w parze z duchem czasu.

Sprawdź również: klimatyzacja Poznań

Współpracujemy z takimi firmami jak: