Kontakt

Przepisz poniżej kod z obrazka
captcha

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez KLIMA MASTER Tomasz Stróżniak, Osiedle Bolesława Śmiałego 1/45, 60-682 Poznań, NIP: 9721056805, w celu nawiązania kontaktu z firmą za pośrednictwem formularza kontaktowego. Niniejsza zgoda może być wycofana w każdym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej cofnięciem. Po wyrażeniu niniejszej zgody dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO. W celu realizacji świadczonej usługi dane mogą być udostępniane upoważnionym pracownikom firmy. Podanie wymaganych danych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwi świadczenie usługi. Dane będą przechowywane przez okres kontaktu z firmą. Przysługują mi prawa do dostępu do danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, żądania przeniesienia danych, a także do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Przekazane dane osobowe nie będą przetwarzane w formie profilowania. Szczegółowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych podane są w Polityce Prywatności.

Tania wentylacja poznań

Tania wentylacja

Brak odpowiedniej wentylacji w zamkniętym pomieszczeniu sprawia, że gromadzi się w nim wiele substancji i związków, które negatywnie wpływają na ludzkie zdrowie i samopoczucie. W budynku gromadzi się wtedy m.in. dwutlenek węgla, który w nadmiarze powoduje bóle głowy, zmęczenie czy choroby dróg oddechowych. Niewłaściwa wentylacja źle oddziałuje również na budynek, powodując w nim wilgoć czy zagrzybienie ścian.
Czytaj więcej…

Konserwacja klimatyzatorów Poznań

Konserwacja klimatyzacji Poznań

Utrzymanie klimatyzacji w czystości jest niezwykle ważne. Jej zaniedbanie może wiązać się z wieloma nieprzyjemnymi skutkami. Zaczynając od naszego zdrowia, ponieważ grzyby i bakterie w brudnym urządzeniu oddziałują na nasze zdrowie. Przez mniejszą wydajność instalacji oraz zwiększony pobór prądu, a co za tym idzie większy hałas. Warto więc dbać o swoje urządzenia klimatyzacyjne Poznań i regularnie je serwisować.

Konserwacja klimatyzatorów Poznań – na czym polega?

Podczas przeglądu przeprowadza się czyszczenie i dezynfekcję filtrów parownika, czyszczenie, odgrzybianie i dezynfekcję parownika i tacy ociekowej. Wykonywany jest również pomiar skuteczności działania klimatyzatora. Sprawdzana jest instalacja odpływowa skroplin, a także ilość czynnika chłodniczego. Testowane są również wszystkie podzespoły urządzenia.

Konserwacja klimatyzacji Poznań – kiedy go wykonywać?

Okresowe czyszczenie instalacji powinno odbywać się dwa razy w roku. Pierwszy raz wiosną przed rozpoczęciem sezonu letniego, a drugi jesienią po jego zakończeniu. Mimo że klimatyzacja to urządzenie niemalże bezobsługowe to jej działanie jest związane z wymianą powietrza, przez co nieuniknione jest zanieczyszczenie filtrów kurzem, pyłem, pleśnią, grzybami czy bakteriami. Najwięcej zanieczyszczeń blokuje system filtrów, dlatego to właśnie jego powinno czyścić się najczęściej, nawet raz na trzy miesiące. Filtry, których zadaniem jest zatrzymywanie najmniejszych cząsteczek zanieczyszczeń najczęściej wymienia się na nowe.

Grawitacyjna wentylacja pomieszczeń Poznań

Grawitacyjna wentylacja pomieszczeń Poznań

Podczas budowy domu, oprócz jego estetyki należy zadbać również o właściwe wykończenie. Na szczególną uwagę zasługuje zapewnienie bezpiecznych i naturalnych warunków wentylacji. Jej rolą jest zagwarantowanie ciągłej wymiany powietrza, dzięki czemu w pomieszczeniach nie będzie gromadził się dwutlenek węgla, który w nadmiarze powoduje m.in. bóle głowy czy zmęczenie.
Czytaj więcej…

Wentylacja mechaniczna wyciągowa poznań

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się dużą szczelnością. Dlatego też w takich budynkach należy stosować system wentylacji wymuszonej, która w mechaniczny sposób inicjuje wymianę powietrza. Jednak w przypadku tego rodzaju wentylacji należy pamiętać o tym, aby nie umieszczać wentylatorów bezpośrednio w strefie, w której przebywają ludzie.
Czytaj więcej…

Profesjonalna naprawa klimatyzacji poznań

Klimatyzacja to urządzenie, które znacznie poprawia komfort życia podczas upalnych dni. Należy pamiętać, aby odpowiednio serwisować urządzenie, ponieważ dzięki temu znaczenie wydłużymy jego żywotność.

Profesjonalna naprawa klimatyzacji Poznań – co powoduje uszkodzenie instalacji?

Najczęściej występujące problemy związane z działaniem klimatyzacji to zbyt mała ilość czynnika chłodniczego w układzie, co może być spowodowane nieszczelnym układem lub niestarannym wykonaniem połączeń kielichowych. Uszkodzenie sprężarki, często wywołane nieodpowiednim chłodzeniem sprężarki lub zbyt małą ilością czynnika chłodniczego w obiegu. Usterki podzespołów elektronicznych, wywołane skokami napięcia w sieci elektrycznej. Powietrze i wilgoć występujące w układzie chłodniczym. Zabrudzenia powierzchni wymiany ciepła w skraplaczu i parowniku. Woda wyciekająca poza obudowę jednostki wewnętrznej.

Zastanawiasz się jak zapobiegać usterkom? Na ratunek przyjedzie Klima Master, profesjonalna naprawa klimatyzacji poznań. Pamiętaj, Chcąc cieszyć się sprawnie działającą klimatyzacją należy regularnie wykonywać czynności, które zapobiegną powstaniu usterek. Regularnie wykonywany przegląd techniczny i odpowiednia obsługa serwisowa to konieczność. Do obsługi należy sprawdzenie czy układ freonowy działa poprawnie, a jeśli nie to zlikwidowanie ewentualnie występujących nieszczelności i uzupełnienie czynnika chłodniczego. Ważne jest również czyszczenie powierzchni skraplacza, filtrów oraz odgrzybianie parownika. Należy regularnie sprawdzać drożność rurki odprowadzającej skropliny z parownika oraz wszystkie podłączenia elektryczne i poprawność działania podzespołów klimatyzacji, takich jak: sprężarka, wentylatory i zawory.

Skuteczna wentylacja domu poznań

Wentylacja domowa Poznań

Marzy Ci się wentylacja domowa w Poznaniu? Jeśli tak, zapewniamy usługę jej montażu wraz z serwisem. Pomożemy Ci w doborze odpowiedniego urządzenia oraz wykonamy sprawny i szybki montaż. Prawidłowa wentylacja domu wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie jego mieszkańców, a także na stan samego budynku eliminując ryzyko wilgoci.

Wentylacja domowa dla mieszkańców Poznania

Oferujemy skuteczną wentylację dla Twojego domu w Poznaniu, zapewniającą właściwą wymianę powietrza w pomieszczeniach. Montaż wykonujemy z uwzględnieniem warunków panujących w danym budynku i jego wnętrzach oraz potrzeb klientów. Oferta obejmuje wentylację domową mechaniczną w korzystnej cenie. Skorzystaj z naszej usługi i zadbaj o jakość powietrza w swoim domu!

Oprócz montażu wentylacji w Poznaniu prowadzimy również inne usługi, których ofertę znajdziesz w poniższych linkach:

Zapraszamy do kontaktu!

 

Tani serwis klimatyzacji poznań

Klimatyzator do sprawnego działania wymaga regularnych przeglądów. Jest to spowodowane warunkami stawianymi przez producentów, którzy wymagają cyklicznego serwisowania, aby gwarancja obowiązywała, a także względami zdrowotnymi, ponieważ instalacje, w których znajdują się bakterie i grzyby negatywnie wpływają na ludzkie zdrowie.
Czytaj więcej…

Rekuperatory powietrza Poznań

W ciągu ostatnich lat rekuperacja stała się bardziej powszechna pośród budujących domy czy inne obiekty użytkowe, a świadomość oszczędności oraz komfortu, które można dzięki niej zyskać jest coraz większa. Warto przyjrzeć się bliżej systemowi jej działania oraz zaletom jakie z niej płyną.
Czytaj więcej…

Profesjonalny montaż rekuperatorów poznań

Montaż rekuperatorów

Montaż rekuperatorów to jedna z naszych podstawowych usług. Rekuperacja to nowoczesny system wentylacji, dzięki któremu można w pełni kontrolować przepływ powietrza w domu. Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła usuwa powietrze nasycone dwutlenkiem węgla oraz zapachami, np. po gotowaniu czy z dymem papierosowym i zastępuje je świeżym i czystym powietrzem, pełnym tlenu i bez brzydkich zapachów. Oprócz wymiany powietrza rekuperator odzyskuje także ciepło z usuwanego z budynku powietrza. Dzieje się to przy pomocy wymiennika ciepła i pozwala na odzyskanie nawet 92% ciepła, które w przypadku tradycyjnego klimatyzatora znalazłoby się poza budynkiem.
Czytaj więcej…

Instalacja klimatyzatorów poznań

Klimatyzatory dzieli się ze względu na sposób w jaki pobierają i odbierają energię, ilość jednostek zewnętrznych, mobilność czy sposób pracy.

Instalacja klimatyzatorów Poznań – jak wybrać miejsce dla instalacji typu split?

Przed wykonaniem montażu należy wybrać odpowiednie miejsca dla jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Nie można przy tym zapomnieć o konieczności równomiernego rozprowadzenia powietrza w pomieszczeniu oraz o wygodzie użytkowania urządzenia. Nie należy pozwolić na nadmierne przeciągi w strefie, w której przebywają ludzie. Podczas wyboru miejsca montażu trzeba pamiętać też o łatwym dostępie do urządzenia dla serwisantów, którzy będą regularnie czyścić instalację. Jednostka zewnętrzna powinna znajdować się jak najbliżej jednostki wewnętrznej, w miejscu dobrze wentylowanym. Ważnym aspektem podczas wyboru lokalizacji jest także znalezienie miejsca, w którym hałas wentylatora nie będzie przeszkadzał mieszkańcom czy pracownikom.

Instalacja klimatyzatorów Poznań – Chcąc zamaskować kable i rury, można ukryć je w ścianie. Jednak należy mieć świadomość, że wydatki będą większe, a czas realizacji dłuższy. Alternatywnym rozwiązaniem jest listwa elektroinstalacyjna, która nie wymaga dodatkowych prac. Wystarczy, że zostanie przemontowana do ściany.

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu poznań

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu Poznań

Kiedy zbliża się lato, a temperatura powietrza jest coraz wyższa zaczynamy myśleć o montażu klimatyzatora, który pozwoli cieszyć się idealną temperaturą pomieszczenia, niezależnie od pogody. Czytaj więcej…

Tanie klimatyzatory poznań

Tanie Klimatyzatory Poznań – który wybrać?

Klimatyzatory są dostępne na rynku w wielu różnych wersjach. Przed zakupem warto zastanowić się, który rodzaj będzie najbardziej odpowiadał potrzebom pomieszczenia.
Czytaj więcej…

Instalowanie klimatyzacji poznań

Klimatyzacja to jeden z elementów wyposażenia, dzięki któremu można cieszyć się idealnym komfortem o każdej porze roku. W upalne dni, w pomieszczeniu panuje przyjemny chłód, a zimą można nagrzać je do odpowiedniej temperatury.
Czytaj więcej…

Profesjonalne czyszczenie klimatyzacji poznań

Profesjonalne czyszczenie klimatyzacji Poznań – dlaczego należy czyścić instalację?

Klimatyzatory, zarówno stacjonarne jak i mobilne, wymagają cyklicznych przeglądów, podczas których sprawdzana jest ich czystość. Jest to spowodowane warunkami dyktowanymi przez producentów w celu utrzymania gwarancji oraz względami zdrowotnymi. Przeglądu klimatyzacji należy dokonywać minimum dwa razy w roku.
Czytaj więcej…

Tanie centrale wentylacyjne Poznań

Postęp cywilizacyjny sprawił, że ludzie zaczęli dostrzegać, że sama wymiana powietrza w pomieszczeniach to za mało. Te pochodzące z zewnątrz jest bowiem zanieczyszczone pyłami, może mieć nieodpowiednią temperaturę lub być zbyt wilgotne. Właśnie dlatego instalacje wentylacyjne zaczęły być wyposażane w elementy, które regulowały wybrane parametry powietrza. Co raz częściej montowano w nich nagrzewnice, chłodnice czy też filtry, które dziś stanowią integralny element centrali wentylacyjnych.

Czytaj więcej…

Centrale wentylacyjne Poznań

Różnica temperatur oraz ciśnień wprawia powietrze w ruch. Tak zachodzi wentylacja grawitacyjna, którą wykonuje się w każdym budynku mieszkalnym i w wielu obiektach użytkowych. Czytaj więcej…

Instalacja klimatyzacji Poznań

Żyjemy w takim klimacie, w którym praktycznie co rok doświadczamy tropikalnych upałów. Gdy jesteśmy akurat na urlopie, nie ma problemu. Jednak będąc w pracy, przeżywamy koszmarne męki. Pocimy się, jest nam duszno, nie możemy się skoncentrować. To znak, że konieczna jest instalacja klimatyzacji. Poznań już się na nią zdecydował. Czytaj więcej…

Serwis klimatyzacji Poznań

Serwis klimatyzacji Poznań

Serwis klimatyzacji oferowany przez Klima Master z Poznania sprawia, że klimatyzacja działała bez zarzutu. Unia Europejska zaleca, by robić przegląd przynajmniej dwa razy w roku. Pozwoli to wydłużyć żywotność urządzeń i uchroni użytkowników pomieszczeń przed chorobami, jakie mogą być następstwem bakterii i pleśni zalegających w nieczyszczonych przewodach.

Konserwacje należy zlecać firmie wykonującej serwis klimatyzacji. Poznań ma już swojego usługodawcę. Jest nim firma Klima Master, która należy do branżowych liderów w stolicy Wielkopolski i jej okolicach. Przedsiębiorstwo słynie z profesjonalnego podejścia do potrzeb klienta oraz szerokiej oferty. Jego pracownicy regularnie poszerzają wiedzę techniczną, uczestnicząc w branżowych szkoleniach. To pozwala im jeszcze skuteczniej rozwiązywać problemy, z jakimi zgłaszają się do nich klienci.

Jedną ze specjalności firmy Klima Master jest naprawa i serwis klimatyzacji. Poznań od lat korzysta z usług tylko tego wykonawcy. Może bowiem liczyć na fachowe doradztwo, krótkie terminy realizacji i kompetentną obsługę w trybie 24/7.
 

Zadzwoń  Napisz do nas

 

Naprawa klimatyzacji Poznań

Na komfort korzystania z klimatyzacji wpływa m.in. sprawność systemu. Wiadomo, że urządzenia chłodzące się zużywają. Szybkość tego procesu zależy od sposobu eksploatacji, stosowania się do zaleceń producenta i częstotliwości dokonywania przeglądów.

Niekiedy może się zdarzyć, że będzie konieczna naprawa klimatyzacji. Poznań jest na takie sytuacje przygotowany. Współpracuje on z firmą Klima Master, która o klimatyzacji i klimatyzatorach, rekuperacji, wentylacji i pompach ciepła wie wszystko.

Jej pracownicy to fachowcy i profesjonaliści w każdym calu. Zawsze są do dyspozycji klienta. W razie potrzeby doradzą i w przystępny sposób wytłumaczą zawiłości systemu. Przedstawią też najlepsze opcje w przypadku, gdy będzie potrzebna naprawa klimatyzacji. Poznań więc zaufał tym ekspertom i korzysta z ich usług zawsze, gdy coś niedobrego dzieje się z klimatyzatorami.

W zamian może liczyć na staranne i solidne wykonawstwo oraz rzetelne podejście. Usługi serwisowe Klima Master stoją bowiem na najwyższym poziomie.

Profesjonalna naprawa klimatyzacji Poznań

Klimatyzator to urządzenie, które znacznie poprawia komfort życia podczas upalnych dni. Regularny i prawidłowo wykonywany serwis klimatyzacji domowej, przemysłowej czy biurowej, to gwarancja jej dłuższej żywotności.

Profesjonalna naprawa klimatyzacji Poznań – co powoduje uszkodzenie instalacji?

Najczęściej występujące problemy związane z działaniem klimatyzacji to:

 • zbyt mała ilość czynnika chłodniczego w układzie, co może być spowodowane nieszczelnym układem lub niestarannym wykonaniem połączeń kielichowych;
 • uszkodzenie sprężarki, często wywołane nieodpowiednim chłodzeniem lub zbyt małą ilością czynnika chłodniczego w obiegu;
 • usterki podzespołów elektronicznych, wywołane skokami napięcia w sieci elektrycznej;
 • powietrze i wilgoć występujące w układzie chłodniczym;
 • zabrudzenia powierzchni wymiany ciepła w skraplaczu i parowniku;
 • woda wyciekająca poza obudowę jednostki wewnętrznej.

Zastanawiasz się jak zapobiegać usterkom? Na ratunek przyjedzie Klima Master, oferująca pełen serwis i naprawę klimatyzacji w Poznaniu. Pamiętaj, chcąc cieszyć się sprawnie działającą klimatyzacją, należy regularnie wykonywać czynności, które zapobiegną powstaniu usterek. Regularnie wykonywany przegląd techniczny i odpowiednia obsługa serwisowa to konieczność.

Do obsługi należy sprawdzenie, czy układ freonowy działa poprawnie, a jeśli nie to zlikwidowanie ewentualnie występujących nieszczelności i uzupełnienie czynnika chłodniczego. Ważne jest również czyszczenie powierzchni skraplacza, filtrów oraz odgrzybianie parownika. Należy regularnie sprawdzać drożność rurki odprowadzającej skropliny z parownika oraz wszystkie podłączenia elektryczne i poprawność działania podzespołów klimatyzacji, takich jak: sprężarka, wentylatory i zawory.

Utrzymanie klimatyzacji w czystości jest niezwykle ważne. Jej zaniedbanie może wiązać się z wieloma nieprzyjemnymi skutkami. Zaczynając od naszego zdrowia, ponieważ grzyby i bakterie w brudnym urządzeniu oddziałują na nasze zdrowie. Przez mniejszą wydajność instalacji oraz zwiększony pobór prądu, a co za tym idzie większy hałas. Warto więc dbać o swoją klimatyzację i regularnie ją serwisować.

Konserwacja klimatyzatorów Poznań – na czym polega?

Podczas serwisu klimatyzatorów przeprowadza się: czyszczenie i dezynfekcję filtrów parownika, czyszczenie, odgrzybianie i dezynfekcję parownika i tacy ociekowej. Wykonywany jest również pomiar skuteczności działania klimatyzatora. Sprawdzana jest instalacja odpływowa skroplin, a także ilość czynnika chłodniczego. Testowane są wszystkie podzespoły urządzenia.
 

Zadzwoń  Napisz do nas

 

Konserwacja klimatyzacji Poznań – kiedy go wykonywać?

Okresowe czyszczenie klimatyzatorów powinno odbywać się dwa razy w roku. Pierwszy raz wiosną przed rozpoczęciem sezonu letniego, a drugi jesienią po jego zakończeniu. Mimo że klimatyzator to urządzenie niemalże bezobsługowe to jego działanie jest związane z wymianą powietrza, przez co nieuniknione jest zanieczyszczenie filtrów kurzem, pyłem, pleśnią, grzybami czy bakteriami.

Najwięcej zanieczyszczeń blokuje system filtrów, dlatego to właśnie jego powinno czyścić się najczęściej, nawet raz na trzy miesiące. Filtry, których zadaniem jest zatrzymywanie najmniejszych cząsteczek zanieczyszczeń,najczęściej wymienia się na nowe. Brak regularnego serwisu może skutkować uszkodzeniem i koniecznością naprawy klimatyzatorów.

Konieczność regularnego serwisu i konserwacji klimatyzacji domowej to cena, którą warto zapłacić za komfort przebywania w przyjemnie schłodzonym pomieszczeniu. Klima Master oferuje także usługę montażu i sprzedaż klimatyzacji Poznań.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą usług tego przedsiębiorstwa w zakładkach:

Naprawa klimatyzacji Poznań

Na komfort korzystania z klimatyzacji wpływa m.in. sprawność systemu. Wiadomo, że urządzenia chłodzące się zużywają. Szybkość tego procesu zależy od sposobu eksploatacji, stosowania się do zaleceń producenta i częstotliwości dokonywania przeglądów. Czytaj więcej…

Wentylacja mechaniczna Poznań

Wentylacja mechaniczna Poznań

Proponowana przez nas wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła w Poznaniu to doskonałe rozwiązanie dla domu, szkoły, biura, urzędu, zakładów produkcyjnych, magazynów i wielu innych obiektów. Zapewniamy pomoc w doborze właściwego rekuperatora, aby optymalnie wykorzystać jego działanie. Nasza oferta obejmuje pełen serwis i montaż wentylacji w Poznaniu. Warto się z nią zapoznać!

Wentylacja mechaniczna w ofercie Klima Master z Poznania

Oferujemy wentylację mechaniczną w Poznaniu w korzystnej cenie. Centrale wentylacyjne sterują powietrzem, zapewniając jego cyrkulację. Dzięki temu osoby korzystające z niej mają lepsze samopoczucie, nie skarżą się na bóle głowy, senność lub znużenie. Wentylacja mechaniczna pomieszczeń to dobry wybór i inwestycja w zdrowie!

Wykonujemy też usługi montażu innych systemów. Naszą pełną ofertę możesz sprawdzić pod linkami:

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu!

Wentylacja pomieszczeń Poznań

Sprawna wentylacja pomieszczeń w Poznaniu jest czymś, czego poszukujesz? Klima Master ma swojej ofercie kompleksową usługę doboru, sprzedaży i montażu urządzeń wentylacyjnych dla przemysłu, miejsc użyteczności publicznej oraz domów jednorodzinnych. Zapewniamy również jej serwis oraz wszelkie niezbędne prace modernizacyjne. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować!

Wentylacja pomieszczeń z Klima Master z Poznania

Oferujemy wentylację pomieszczeń za pomocą central wentylacyjnych lub rekuperatorów w Poznaniu. Poza świeżym powietrzem zapewnia ona oszczędności w sezonie grzewczym, wykorzystując wymiennik ciepła do jego odzysku, ogrzewając w ten sposób powietrze z zewnątrz. Wentylacja przemysłowa np. hal, zakładów produkcyjnych lub magazynów, a także biura, szkoły, banku czy urzędu to wymierne korzyści finansowe.

Z naszej oferty mogą skorzystać również mieszkańcy domów jednorodzinnych. Wentylacja nadaje się też do zastosowania w bloku. Jeśli chcesz skorzystać z naszej usługi montażu wentylacji w Poznaniu, skontaktuj się z nami!

Sprawdzone rodzaje wentylacji w ofercie Klima Master z Poznania

Oferowaną przez nas wentylację w Poznaniu cechuje duża różnorodność sprzętu, jaki może być do niej wykorzystany. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć ją do każdego typu pomieszczeń. Mamy następujące rodzaje wentylacji:

 • z odzyskiwaniem ciepła (idealna na zimę),
 • wyciągowa,
 • mechaniczna,
 • nawiewowo-wywiewna,
 • przemysłowa.

Oprócz tego w możemy zapewnić wentylatory przemysłowe oraz centrale i instalacje wentylacyjne.

Wszystkie firmy oraz osoby indywidualne, które zdecydują się na założenie naszej wentylacji w Poznaniu, mogą liczyć na dobrą cenę i indywidualne podejście. Jesteśmy doświadczoną firmą, która zapewnia także obsługę po sprzedażową. Z nami nie musisz martwić się o sprawność wentylacji przez cały okres jej użytkowania.

Oferta firmy Klima Master z Poznania

Zachęcamy także do sprawdzenia naszych pozostałych usług, które znajdziesz na stronie w zakładkach:

Jeżeli chcesz dostać szczegółową ofertę oraz uzyskać wycenę poszczególnych usług, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Ustalimy wszystkie szczegóły z uwzględnieniem Twoich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Montaż wentylacji Poznań

Montaż wentylacji Poznań

Klima Master oferuje między innymi montaż wentylacji w Poznaniu. Jest to kompleksowa usługa zawierająca w sobie dobór, sprzedaż, a następnie instalację urządzeń wentylacyjnych dla odbiorców indywidualnych, przemysłu oraz miejsc użyteczności publicznej. Dodatkowo zapewniamy również serwis, naprawy oraz niezbędne prace modernizacyjne. Zobacz, co możemy Ci zaoferować!
 

Zadzwoń  Napisz do nas

 

Profesjonalny montaż wentylacji Poznań z Klima Master

Montaż urządzeń wentylacyjnych to najlepszy sposób na zapewnienie właściwej wymiany powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, przemysłowych czy w miejscach publicznych jak sklepy, banki czy szkoły. Zapewniamy wentylację pomieszczeń przy pomocy montażu central wentylacyjnych lub rekuperatorów. Dzięki tym drugim można w znacznym stopniu zaoszczędzić na wydatkach na ogrzewanie, korzystając z odzysku ciepła, zobacz rekuperatory Poznań.

Montaż wentylacji w Poznaniu wykonujemy z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klientów, biorąc również pod uwagę warunki, jakie panują w pomieszczeniach i budynkach, w których mamy go wykonać. Nasi specjaliści doradzają optymalny rodzaj i miejsce instalacji, a następnie przygotowują wstępny kosztorys. Po jego akceptacji wykonujemy montaż urządzeń wentylacyjnych.

Dysponujemy szerokim wyborem sprzętu o różnym sposobie działania m.in. wentylacją: wyciągową, nawiewowo-wywiewną czy mechaniczną. Dzięki tak dużej ofercie możemy skutecznie dopasować jej rodzaj do wszystkich typów pomieszczeń. Wykonujemy montaż wentylacji zarówno hal produkcyjnych czy magazynowych, jak i biur, sklepów oraz domów jednorodzinnych.

Jeśli interesuje Cię nasza usługa instalacji urządzeń wentylacyjnych, skontaktuj się z nami. Wspólnie znajdziemy najkorzystniejsze z możliwych rozwiązań dla Ciebie.

Klima Master z Poznania – doświadczony dostawca usług

Oprócz montażu wentylacji oferujemy również inne usługi dla mieszkańców Poznania. Ich pełną ofertę znajdziesz na naszej stronie m.in. w zakładkach:

Zapraszamy do kontaktu!
 

Zadzwoń  Napisz do nas

 

Montaż rekuperatorów Poznań

Wentylacja budynku jest konieczna. Jednak wraz z nią traci się ciepło, przez co świeże powietrze trzeba ogrzewać. W rzeczywistości traci się więc dwa razy. Rozwiązaniem jest rekuperacja, czyli odzysk ciepła z powietrza wywiewanego i ogrzewanie nim powietrza tłoczonego do wnętrza. Czytaj więcej…

Rekuperatory Poznań

Dostępne obecnie technologie pozwalają na wielokrotne obniżenie rachunków za ogrzewanie. Domy i biura można ogrzać energią pochodzenia naturalnego oraz tą emitowaną przez przebywających w nich ludzi. Umożliwiają to rekuperatory. Poznań jest miejscem, w którym można zapoznać się ich funkcjonowaniem. Czytaj więcej…

Wentylacja domu Poznań

Wentylacja domu Poznań

Sprawdź naszą ofertę – wentylacja domu Poznań! To kompleksowa usługa doboru, sprzedaży i montażu urządzeń wentylacyjnych w domach jednorodzinnych. Zapewniamy także późniejszy serwis oraz konieczne prace modernizacyjne przy systemach wentylacyjnych.
Czytaj więcej…

Wentylacja Poznań

Na nasze samopoczucie wpływa wiele czynników. Wśród nich są te o charakterze środowiskowym. Chodzi m.in. o jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień w domach, biurach, szkołach czy urzędach. Czytaj więcej…

Czyszczenie klimatyzacji Poznań

Odgrzybianie klimatyzacji Poznań

Czyszczenie klimatyzacji to jedna z usług firmy Klima Master z Poznania. Posiadanie klimatyzacji jest niewątpliwe dużym udogodnieniem. Dzięki niej stajemy się niezależni od panujących warunków atmosferycznych. Upał czy zbytnia wilgotność już nam nie przeszkadzają. Zawsze możemy cieszyć się optymalnym mikroklimatem. By jednak było tak cały czas, niezbędne jest regularne odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji. Poznań o tym wie, dlatego przynajmniej dwa razy w roku zleca prace konserwacyjne firmie Klima Master.

Jej eksperci przy pomocy środków chemicznych mających atest PZH usuwają mikroby zalegające w różnych częściach systemu. Taka dezynfekcja klimatyzacji sprawia, że mieszkańcy i pracownicy nie muszą się już obawiać alergii ani chorób układu oddechowego. Mogą ze spokojem czerpać z korzyści, jakie przynosi posiadanie systemu sterującego parametrami powietrza w pomieszczeniach.

Usunięcie bakterii i pleśni to niejedyny powód, dla którego warto regularnie zlecać profesjonalne czyszczenie klimatyzacji. Poznań dowiedział się, że od tego zależy też utrzymanie przez sprzęt optymalnego poziomu głośności oraz jakość powietrza, którym oddychają użytkownicy obiektów.

Profesjonalne czyszczenie klimatyzacji Poznań

Właściwa konserwacja klimatyzatorów zapewnia ich długie i prawidłowe działanie, a także jest korzystna finansowo. Urządzenia nie psują się i nie wymagają naprawy czy nawet wymiany na nowe.

Profesjonalne czyszczenie klimatyzacji Poznań – dlaczego należy czyścić instalację?

Klimatyzatory, zarówno stacjonarne, jak i mobilne, wymagają cyklicznych przeglądów, podczas których sprawdzana jest ich czystość. Jest to spowodowane warunkami dyktowanymi przez producentów w celu utrzymania gwarancji oraz względami zdrowotnymi. Przeglądu klimatyzacji należy dokonywać minimum dwa razy w roku. Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji domowej czy samochodowej jest więc niezmiernie ważne.

Pierwszym z powodów są bakterie i grzyby, które mogą namnażać się w wilgotnym środowisku klimatyzatora, stanowiąc zagrożenie dla zdrowia. Nieprzyjemny zapach ulatniający się w trakcie pracy klimatyzatora świadczy właśnie o ich obecności. Co więcej, zanieczyszczone filtry utrudniają przepływ powietrza, a to skutkuje gorszą wydajnością instalacji, a nawet może doprowadzić do jej uszkodzenia. Pomoże tu tylko czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji.

Zewnętrzne części instalacji również ulegają zanieczyszczeniu. Pokryte liśćmi, pyłem lub drobinkami brudu znajdującymi się w powietrzu, zmniejszają ilość ciepła, jaką oddaje klimatyzacja. To także może obniżyć jej wydajność, a nawet doprowadzić do jej przegrzania uszkodzenia.

Regularne czyszczenie klimatyzacji to niewielka cena, jaką warto zapłacić za zdrowie i świeże powietrze w pomieszczeniach.

Czyszczenie klimatyzacji Poznań – kiedy wykonywać przegląd?

Profesjonalne czyszczenie klimatyzacji zapobiega jej uszkodzeniu i sprawia, że cały czas działa ona tak samo wydajnie. Przegląd i serwis z dezynfekcją i odgrzybianiem powinien odbywać się dwa razy w roku. Wiosną, w celu przygotowania do sezonu letniego oraz jesienią, aby oczyścić urządzenie po sezonie. Polecamy usługi czyszczenia, odgrzybiania i dezynfekcji klimatyzacji firmy Klima Master. Oferujemy też montaż i sprzedaż klimatyzacji Poznań.

Zapraszamy także do poznania pełnej oferty firmy w zakładkach:

Montaż klimatyzacji Poznań

Klimatyzacja z montażem Poznań

Klimatyzacja pozwala utrzymać pożądane warunki klimatyczne w pomieszczeniu. Montaż klimatyzacji Poznań to usługa kierowana do wszystkich, którzy chcą cieszyć się świeżym, chłodnym powietrzem w domu lub pracy. Poznaj naszą ofertę i wybierz rozwiązanie, dzięki któremu zapomnisz o uciążliwych upałach.

Montaż klimatyzacji Poznań – skuteczne rozwiązanie na wysokie temperatury

Klimatyzacja to doskonały sposób na ochłodzenie pomieszczeń, zwłaszcza w gorące dni. Dzięki niej powietrze zawsze będzie mieć optymalną temperaturę i wilgotność. Zawsze też będzie świeże. To wszystko sprawi, że pracownicy czy domownicy będą mogli o każdej porze roku wydajnie pracować, czy efektywnie odpoczywać – bez względu na panującą na zewnątrz pogodę. Na takie rozwiązanie może pozwolić sobie każdy. Instalacja klimatyzacji Poznań to usługa, dzięki której już dziś będziesz mógł cieszyć się przyjemnym chłodem w swoim domu.

W zależności od wersji urządzenia, montaż klimatyzatorów Poznań bywa mniej lub bardziej skomplikowany. Wielu klientów nie dysponuje odpowiednimi narzędziami i zapleczem technicznym, który umożliwiałby poprawną, samodzielną instalację. W takiej sytuacji warto zamówić klimatyzację z montażem. Klimatyzacja z montażem Poznań to gwarancja sprawnej, kompleksowej i profesjonalnej realizacji każdego zlecenia i wsparcie na każdym etapie współpracy. Nasza usługa obejmuje projekt, fachowe doradztwo oraz najwyższej jakości sprzęt od znanych i sprawdzonych producentów. Dzięki nam pozbędziesz się problemu z instalacją! Decydując się na profesjonalny montaż klimatyzatorów Poznań zyskujesz pewność, że inwestycja zostanie zrealizowana szybko i sprawnie. Zanim dojdzie do instalacji urządzenia, poznasz ostateczną cenę usługi oraz otrzymasz wszystkie niezbędne informacje.

Zadzwoń  Napisz do nas

 

 

Instalacja klimatyzacji Poznań

Żyjemy w klimacie, w którym co roku doświadczamy letnich upałów. Są one uciążliwe szczególnie wtedy, gdy przebywamy w budynkach bez klimatyzacji. Gorące, duszne pomieszczenia, przepełnione ciężkim, ciepłym powietrzem, nie sprzyjają koncentracji ani dobremu samopoczuciu. Niezależnie od tego, czy spędzamy większość dnia w domu, czy w pracy, odpowiednio przewietrzona, klimatyzowana przestrzeń zapewnia ulgę i ułatwia odpoczynek.

Wybierając usługę taką jak klimatyzacja montaż Poznań, nie musisz dłużej obawiać się spadku wydajności w pracy w okresie wakacyjnym. Dzięki profesjonalnym i właściwie zamontowanym urządzeniom klimatyzującym, powietrze ma optymalną temperaturę i wilgotność, a do tego jest na bieżąco wentylowane. Inwestycja w klimatyzatory w Poznaniu znacznie obniża liczbę awarii urządzeń elektrycznych, które w trakcie upałów nierzadko się przegrzewają, ponieważ ich systemy chłodzenia okazują się niewydolne.

Oprócz biur i mieszkań optymalne warunki potrzebne są też w wielu zakładach produkcyjnych, np. przemyśle mleczarskim. Wynika to z zachodzących tam procesów przemysłowych. By produkowane wyroby miały najwyższą jakość, wymagana jest odpowiednia temperatura. Inwestycja w nowoczesne rozwiązania klimatyzacji w Poznaniu wraz z montażem przynosi same korzyści.

Instalowanie klimatyzacji Poznań – jak zrobić to prawidłowo?

Na rynku są dostępne dwa rodzaje klimatyzatorów – przenośne, które wystarczy podłączyć do gniazdka oraz ścienne. Te drugie są częściej stosowanym rozwiązaniem. Chcąc zamontować klimatyzator ścienny, należy wynająć firmę, która dokona odpowiedniego doboru i instalacji urządzenia w poprawny i bezpieczny sposób. W ramach oferowanej przez nas usługi, jaką jest klimatyzacja Poznań montaż oraz serwis, zyskujesz gwarancję niezawodności i najwyższej jakości świadczonych usług.

Podstawowe urządzenie klimatyzatora składa się z dwóch części – zewnętrznej, wykonanej ze skraplacza, sprężarki i wentylatora, oraz wewnętrznej, w której skład wchodzą parownik oraz wentylator. Waga elementu zewnętrznego jest znacząco większa od wewnętrznego. Obydwie części są ze sobą połączone za pomocą specjalnych przewodów chłodniczych i klamry. Dlatego też należy pamiętać, aby odległość pomiędzy dwoma elementami nie była dłuższa niż przewody chłodnicze. Ile trwa montaż klimatyzacji w Poznaniu? Standardowo cały proces instalacji urządzenia nie powinien być dłuższy niż cztery godziny.

 
Zadzwoń  Napisz do nas

 

Instalacja klimatyzatorów Poznań – jak wybrać miejsce dla klimatyzacji typu split?

Przed wykonaniem montażu klimatyzacji należy wybrać odpowiednie miejsca dla jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Nie można przy tym zapomnieć o konieczności równomiernego rozprowadzenia powietrza w pomieszczeniu oraz o wygodzie użytkowania. Nie należy pozwolić na nadmierne przeciągi w strefie, w której przebywają ludzie. Podczas wyboru miejsca montażu trzeba pamiętać też o łatwym dostępie do urządzenia dla serwisantów, którzy będą regularnie czyścić instalację. Jednostka zewnętrzna powinna znajdować się jak najbliżej jednostki wewnętrznej, w dobrze wentylowanym otoczeniu. Ważnym aspektem podczas wyboru lokalizacji jest także znalezienie miejsca, w którym hałas wentylatora nie będzie przeszkadzał domownikom czy pracownikom.

Profesjonalny montaż klimatyzacji w domu Poznań pozwala na sprawną, ale i estetyczną instalację systemu chłodzącego. Chcąc zamaskować kable i rury, można ukryć je w ścianie. Jednak należy mieć świadomość, że wydatki będą większe, a czas realizacji dłuższy. Alternatywnym rozwiązaniem jest listwa elektroinstalacyjna, która nie wymaga dodatkowych prac. Wystarczy, że zostanie przymocowana do ściany.

Jeśli chodzi o montaż klimatyzacji Poznań cena jest uzależniona od rodzaju oraz mocy wybranego urządzenia, a także warunków i miejsca instalacji. Warto pamiętać, że klimatyzacja to jeden z elementów wyposażenia, dzięki któremu można cieszyć się idealnym komfortem o każdej porze roku. W upalne dni zapewnia ona chłód, natomiast zimą pozwala nagrzać pomieszczenie do odpowiedniej temperatury. Polecamy usługi klimatyzacji z montażem od Klima Master w Poznaniu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy dostępnej w zakładkach:

Montaż klimatyzatorów Poznań

W zależności od wersji klimatyzatory bywają mniej i bardziej skomplikowane. W związku z tym ich montaż może sprawiać niektórym nabywcom pewne problemy. Nie zawsze też klienci dysponują odpowiednimi narzędziami i zapleczem technicznym, który umożliwiałby poprawną instalację urządzenia. Czytaj więcej…

Serwis klimatyzatorów Poznań

Nowoczesna klimatyzacja to system używany praktycznie non stop. Wynika to z jej funkcji. Obecnie dostępne rozwiązania pozwalają nie tylko chłodzić powietrze, ale też je ogrzewać, nawilżać i wymieniać. Ponadto możliwy jest również odzysk ciepła ze zużytego powietrza (fachowo określa się to mianem rekuperacji). Czytaj więcej…

Klimatyzatory Poznań

Mogą być montowane na ścianach, przy stropach, przy podłogach, pod sufitem albo w przewodzie wentylacyjnym. Niektóre można też przenosić między pomieszczeniami. Uruchamiają się automatycznie lub po wymuszonym włączeniu. Czytaj więcej…

Klimatyzacja Poznań

Upał i duża wilgotność już nie muszą być letnią zmorą pracowników biurowych. Optymalne warunki do pracy i codziennego funkcjonowania może zapewnić im klimatyzacja. Poznań jest tego najlepszym przykładem. Czytaj więcej…

Współpracujemy z takimi firmami jak: